Aktuální informace k omezením v přepravě prosinec

24. 11. 2020

DORUČOVÁNÍ V ČR

Vážení partneři, vážení zákazníci,

doručování v České republice je v tuto chvíli ovlivněno velkou vytížeností dep a kurýrů DPD vzhledem k extrémnímu navýšení objemu odesílaných zásilek v souvislosti se šířením koronaviru Covid-19, nastaveným omezením Vlády ČR a předvánočním obdobím. Rádi bychom Vás ujistili, že DPD dělá maximum pro to, aby všechny zásilky doručila včas. Zároveň Vás žádáme o shovívavost při případných zpožděních, jelikož objem balíků na mnoha místech výrazně převyšuje přepravní kapacity a fyzické možnosti kurýrů. V posledních týdnech registrujeme meziroční nárůst objemu balíků přes 75 %. Přes veškerou snahu o rozšíření kapacity a navýšení počtu kurýrů se jedná o zcela bezprecedentní situaci a věříme tedy, že situaci pochopíte. Prosíme současně o ještě větší trpělivost při čekání na opožděnou zásilku a před samotným kontaktováním Oddělení zákaznické péče, které je z výše uvedených důvodů také nadstandardně vytíženo.

Děkujeme za pochopení! Děláme vše pro to, abyste i v této složité době byli spokojeni. Vaše DPD

OMEZENÍ V DORUČOVÁNÍ V ZAHRANIČÍ

  • Německo  

Od středy 16. 12. dochází k tzv. lockdownu – tedy uzavření obchodů a institucí, které bude mít dopad na doručování zásilek. Zásilky směřující do uzavřených obchodů budou vráceny odesílateli. Zároveň dochází k uzavření výdejních míst v takto dotčených obchodech.  

  • Rakousko 

V tuto chvíli nedoručujeme z důvodu sněhové kalamity na následující PSČ: 9844 Heiligenblut, 9931 Außervillgraten, 9943 Untertilliach. PSČ, na která doručujeme vzhledem k situaci se zpožděním: 6441, 6450, 6456, 6184, 6183, 6181, 6167, 6500.

  • Slovensko

Od 21. 12. bude po dobu tří týdnů probíhat částečný lockdown. Otevřeny budou pouze služby a obchody, které jsou nutné pro běžný život. V dotčených uzavřených obchodech tedy dojde k uzavření výdejních míst.

  • Chorvatsko 

Oblast spadající pod depo 1757 (Istrie) byla z důvodu silných dešťů částečně zatopena. Z tohoto důvodu je doručování zásilek v dané oblasti omezeno.

  • Nizozemsko

Od 15. 12. je v Nizozemí na 5 týdnů vyhlášen lockdown.

Dochází k uzavření škol a obchodů mimo základních potřeb. V dotčených obchodech tedy dojde k uzavření výdejních míst (DPD Pickup). 

225 373 373 Po–Pá 8:00–17:00
Napište nám Odpovíme rychle